ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Niezwykłe zjawisko na niebie. Sprawdź jak najlepiej oglądać "Śnieżny Superksiężyc"

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    19.02.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Superksiężyc. NASA. Gratka dla fanatyków obserwowania nieba. Już dzisiaj pojawi się na niebie największa pełnia księżyca w 2019 roku. Śnieżny superksiężyc.

 

 

Niedawno pisaliśmy o krwawym zaćmieniu księżyca, które odbyło się w połowie stycznia bieżącego roku [ZOBACZ TUTAJ].

Dzisiejszej nocy wszyscy fanatycy obserwowania nieba będą mogli po raz kolejny być świadkami niebywałego astronomicznego spektaklu. "Śnieżny superksiężyc" pojawi się na niebie już dzisiejszego popołudnia.

Superksiężyc to nic innego, jak moment, w którym mamy pełnię, a księżyc znajduje się w punkcie jego orbity najbliższym Ziemi. Zjawisko będzie można obserwować już od godziny 16.44, kiedy to księżyc zacznie wchodzić, aż do jego zachodu, o godzinie 6.58.

NASA określa dzisiejszy superksiężyc jako "śnieżny". Nazwa ta pochodzi z indiańskich plemion amerykańskich.

Co prawda, to zjawisko nie będzie tak spektakularne jak to w ubiegłym miesiącu, kiedy to mieliśmy okazję podziwiać krawe zaćmienie [ZOBACZ][KLIK], jednak księżyc nadal będzie przyciągał nasz wzrok swoją wielkością i jasnością.

Tego typu zjawiska najlepiej podziwiać na otwartym terenie, ponieważ światła w miastach mogą przeszkadzać podczas obserwacji.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    Możliwość komentowania została wyłączona.