ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pijany złodziej, stłuczka, pościg i ranni policjanci

› zwielkopolski24› Wielkopolska 5 miesięcy temu    6.09.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkopolska. Powiat pleszewski. To były sceny niczym z filmów akcji. Wszystko zaczęło się, gdy pijany mężczyzna ukradł w Pleszewie samochód.

 

 

 

 

Takich scen na ulicach naszego regionu dawno nie było. A wszystko zaczęło się w czwartkowy wieczór 5 września w Pleszewie, gdzie skradziono auto marki Peugeot 407. Policja szybko przystąpiła do akcji. O zdarzeniu poinformowano sąsiednie komendy - poinformował portal zpleszewa.pl.

Informacja dotarła również do Kalisza.

 

– Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie, że na terenie Pleszewa – w wyniku kradzieży – został utracony pojazd marki Peugeot 407 koloru srebrnego. Samochód miał poruszać się w kierunku naszego miasta, dlatego policjanci ustawili się na wjeździe do Kalisza na wysokości cmentarza komunalnego. W pewnym momencie zauważyli oni zbliżający się pojazd pasujący do opisu. Poruszał się z dużą prędkością środkiem jezdni – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Tak pędził jaguarem, że stracił prawo jazdy [KLIKNIJ]


Funkcjonariusze chcieli uniemożliwić auto wjazd na teren miasta. Zablokowali drogę. Kierowca w peugeocie zacząć gwałtownie hamować. Uderzył w tył radiowozu. Jednak na tym nie koniec. Wycofał i z impetem ruszył do przodu, chcąc przejechać jednego z policjantów.

– Funkcjonariusz w ostatnim momencie zdążył odskoczyć na bok unikając potrącenia. Rozpoczął się krótki pościg. Zaledwie po kilkuset metrach mężczyzna w siedzący za kierownicą skradzionego pojazdu z impetem uderzył w tył innego radiowozu uczestniczącego w pościgu. Policjanci blokując drogę i pojazd wyciągnęli zza kierownicy 34-letniego mężczyznę i obezwładnili go na jezdni. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień i kierowania pojazdami. Dodatkowo miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu – mówi asp. Jaworska-Wojnicz. Do szpitala trafił zarówno pijany kierowca, jak i dwaj policjanci.
 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.