ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Po kilkunastu piwach podpalił stodołę. Straty oszacowano na 15 tys. złotych

› zwielkopolski24› Wielkopolska 6 miesięcy temu    14.03.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Policja Wielkopolska

Wielkopolska. Solec Nowy (powiat wolsztyński). Policja Wielkopolska. Policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za pożar stodoły.

 

 

Informacje o pożarze stodoły w Solcu Nowym otrzymał dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie w niedzielę (10 marca) około godziny 22.00.

 

- Mundurowi na podstawie uzyskanych informacji ustalili, że pożar mógł był wynikiem celowego działania sprawcy. Podejrzewany o to mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do wolsztyńskiej jednostki policji. Policjanci ustalili, że zatrzymany 34-latek był w przeszłości karany za podpalenie - informuje asp.sztab. Wojciech Adamczyk z KPP Wolsztyn. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Podpalali samochody i śmietniki. Policja zatrzymała parę podpalaczy [KLIKNIJ]

 

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się, że tego dnia wypił kilkanaście piw i z przyczyn, których nie potrafił wyjaśnić, podpalił słomę, która znajdowała się w stodole. Płomienie szybko zajęły konstrukcję stodoły oraz stojące nieopodal dwie przyczepy i rozrzutnik, a także drewno opałowe. Właścicielka wyceniła straty na około 15 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego podłożenia ognia i zniszczenia mienia. Zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokurator zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Z uwagi na to, że mężczyzna był już w przeszłości karany za podpalenia, tym razem może trafić za kratki nawet na 7 i pół roku.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!