ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pożar mieszkania. Dwie osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]

› zwielkopolski24› Wielkopolska 3 miesiące temu    30.12.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkopolska. Zgłoszenie o wydobywających się z mieszkania kłębach dymu, otrzymali w sobotni poranek krotoszyńscy strażacy.

 

 

 

Po przybyciu na miejsce okazało się, że w jednym z pomieszczeń znajduje się nieprzytomna osoba. Druga zaś zdążyła się ewakuować i wezwać służby ratunkowe. Na szczęście to tylko zalążek scenariuszu manewrów wewnętrznych, w których uczestniczyli druhowie OSP Krotoszyn. O sprawie poinofmorwał portal krotoszynska.pl. 

Na terenie jednostki OSP Krotoszyn przy ulicy Mickiewicza w Krotoszynie, w jednym z pomieszczeń przygotowano imitacje pożaru wewnętrznego tzw. mieszkaniówki. Ówcześnie pomieszczenie zostało dokładnie przygotowane. W obiekcie został prowizorycznie wytyczony szlak, który miał za zadanie utrudnić dotarcie do poszkodowanego oraz jego ewakuację.

 

CZYTAJ TAKŻE: Tylko siedem razy w roku na zakupy? Już od nowego roku [KLIKNIJ]

 

Podczas działań na strażaków czyhało wiele zagrożeń, którym musieli stawić czoła. W scenariuszu uwzględniono nagłe pogorszenie stanu zdrowia jednego z ratowników działających w obiekcie - niezwłocznie na teren akcji wprowadzono kolejną rotę w celu ratowania strażaka. To już kolejne manewry wewnętrzne w wykonaniu strażaków OSP. Tym razem ćwiczono m.in. łączność, kwalifikowaną pierwszą pomoc, wyznaczenie lądowiska dla LPR i współpracę ratowników.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    Możliwość komentowania została wyłączona.