ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Tragedia na stacji. Mężczyzna zmarł w pociągu

› zwielkopolski24› Wielkopolska 7 miesięcy temu    16.06.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

Wielkopolska. Starszy mężczyzna zmarł po reanimacji pleszewskich ratowników medycznych w pociągu jadącym z Katowic do Słupska - poinformował portal zpleszewa.pl.

 

 

 

Pociąg TLK Gwarek miał w Pleszewie blisko trzy godziny postoju, bo w pociągu zmarł pasażer. Skład wyjechał z Katowic o godzinie 5.40. Do Słupska miał jechać planowo po ponad 9 godzinach, ok. 15.00. Tymczasem ok. godz. 9.00 aż na trzy godziny utknął w Pleszewie. W pociągu zmarł 75-letni pasażer. Wcześniej był reanimowany przez ratowników z pleszewskiego SOR. Potwierdza to Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy szpitala. - Zespół ratownictwa medycznego został wezwamy do zasłabnięcia w pociągu. Mimo reanimacji starszy mężczyzna zmarł. Lekarz stwierdził zgon, pozostawiając ciało do dyspozycji prokuratury - wyjaśnia rzecznik.

 

CZYTAJ TAKŻE: Półrogatki opuszczone. Światła ostrzegawcze i tak… 40 minut [WIDEO][KLIKNIJ]

 

To był pierwszy postój tego składu. Potem Gwarek stał jeszcze ponad 5 godzin w Rogoźnie Wlkp. z powodu awarii sieci trakcyjnej. Usunięto ją ok. godz. 17.30. Pociągiem podróżowało około 400 pasażerów. Przewoźnik zapewnia w mediach, że kilkakrotnie dostarczał pasażerom wodę do picia, nie miał możliwości uruchomienia zastępczej komunikacji. Pasażerowie informowali media, że w pociągu jest duszno, gorąco, nie ma wody w toaletach, kilkakrotnie interweniowało też pogotowie ratunkowe, które przyjeżdżało do omdleń m.in. kierowniczki pociągu oraz matki z 2 dzieci. Wszystko to działo się na stacji w Rogoźnie Wlkp. 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, od pociągu trzeba było odłączyć wagon, w którym zmarł mężczyzna oraz go zdezynfekować. Przyczyny śmierci nie są znane. Wyjaśni to sekcja zwłok.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ MICHU 83
7 miesięcy temu 1
Chyba zmarł pomimo reanimacji ratowników a nie po