ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zabił 14-latka. Jest decyzja biegłych: Sprawca był poczytalny

› zwielkopolski24› Wielkopolska 4 miesiące temu    16.07.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Gogolewo. Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 14-latka fot. Arch. portalu gostynska.pl

Wielkopolska. Prokuratura Rejonowa w Gostyniu skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi P. o dokonanie zabójstwa 14-letniego chłopca, do którego doszło w dniu 15 listopada 2018 r. w Gogolewie (gm. Krobia).

 

 

 

Przypomnijmy, iż ciało dziecka zostało znaleziono około południa w jednym z domów jednorodzinnych przez funkcjonariuszy policji. Po wizji lokalnej i obserwacji sądowo-psychiatrycznej, biegli wydali opinię, że mężczyzna w chwili zabójstwa był poczytalny - czytamy na portalu gostynska.pl.

 

Przeprowadzone oględziny oraz sekcja zwłok wykazały wtedy, że chłopiec posiadał obrażenia głowy, które powstały na skutek uderzeń zadanych przez osobę trzecią. Obrażenia te okazały się śmiertelne. O popełnienie zbrodni podejrzewano ojczyma chłopca, który krótko przed znalezieniem zwłok miał zadzwonić do swego pracodawcy i zwierzyć się, że „popełnił straszny czyn”. Od tego momentu był poszukiwany przez wielkopolską policję. Został zatrzymany następnego dnia i na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gostyniu tymczasowo aresztowany.

 

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny finał poszukiwań 47-latka. Znaleziono ciało mężczyzny [KLIKNIJ]

 

- Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa swego pasierba. Przyznał się on do popełnienia zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia, w których szczegółowo opisał okoliczności przestępstwa – mówi prok. Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W toku postępowania przeprowadzono na miejscu przestępstwa z udziałem podejrzanego wizję lokalną, w trakcie której wskazał on miejsce w którym porzucił narzędzie zbrodni. Biegli zastanawiali się nad poczytalnością oprawcy.

 

- Po przeprowadzonej obserwacji sądowo - psychiatrycznej wydali opinię, z której wynika, iż w momencie popełnienia zarzucanego mu czynu Zbigniew P. był poczytalny. Za zarzucany mu czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności – mówi prokurator Smętkowski.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!