ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Głośne wybuchy w kilku miejscach w Wielkopolsce. Co się stało?

› Aktualności 3 miesiące temu    11.08.2020
Kuba Piotrowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkopolska. Głośne wybuchu w kilku miejscach w województwie. Co się stało?

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek 10 sierpnia w okolicach Mosiny, Puszczykowa oraz Śremu. Tamtejsi mieszkańcy chwilę po godzinie 13 usłyszeli głośne wybuchy.

 

 

ZOBACZ TEŻ - Jechali bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Poniosą spore konsekwencje

 Zaniepokojeni obywatele dzwonili do służb nie tylko w zasięgu lokalnym, ale i wojewódzkim. Nikt jednak nie potrafił udzielić im żadnych informacji. Co zatem było przyczyną wybuchów?

 Okazuje się, że nad tymi miastami swoje próby wykonywały samoloty wojskowe, które po prostu przekroczyły barierę dźwięku.

 

 


Skąd jednak takie zjawisko? Wyjaśniamy. Otóż obiekt, który porusza się z prędkością naddźwiękową, wytwarza efekt akustyczny. Towarzyszy on rozchodzeniu się fali uderzeniowej. Efekt ten występuje także po rozprężeniu się fali.

 


Jak informuje Oddział Komunikacji Społecznej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych im. generała Bronisława Kwiatkowskiego w Warszawie - Źródłem dźwięku we wszystkich trzech miejscowościach były samoloty wojskowe. Cała operacja przebiegała jednak w sposób kontrolowany i nie zagrażała życiu i zdrowiu mieszkańców.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!