ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jechali bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Poniosą spore konsekwencje

› Aktualności 3 miesiące temu    10.08.2020
Kuba Piotrowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum

Wielkopolska. Jechali bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Poniosą spore konsekwencje.

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1Do bliźniaczo podobnych sytuacji doszło na terenie powiatów kościańskiego i kaliskiego. 31-latek wsiadł za kierownicę, a 15-latek przewoził na motorze drugą osobę. Obaj mężczyźni nie mieli uprawnień oraz byli pod wpływem alkoholu.

 Do pierwszej sytuacji doszło w niedzielę 9 sierpnia. 31-letni mieszkaniec powiatu śremskiego został zatrzymany w Cichowie (powiat kościański), gdzie skontrolowali go policjanci z Posterunku Policji w Krzywiniu. Mężczyzna miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Okazało się, że kierowca nie miał także uprawnień do prowadzenia pojazdów.

 

 

ZOBACZ TEŻ - Upały cały czas dają się we znaki. Dziś dojdą także burze z gradem

 Drugi przypadek miał miejsce w okolicach Koźminka (powiat kaliski). Funkcjonariusze z tamtejszego Posterunku Policji zatrzymali do kontroli motocyklistę. Wiózł on pasażera, który nie miał kasku. Okazało się, że kierującym był 15-latek, a pasażerem 24-latek. Obaj panowie byli nietrzeźwi i mieli ponad promil alkoholu. Co oczywiste 15-latek nie miał uprawnień do kierowania motorem.

 Teraz cała trójka odpowie za swoje zachowanie. 31-latkowi grożą dwa lata pozbawienia wolności, grzywna od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów, który może obowiązywać od roku do aż piętnastu lat. O losie 15-latka zadecyduje sąd. 24-latek również poniesie konsekwencje. Odpowie za brak jazdy w hełmie ochronnym na motocyklu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!