ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pijany z bronią groził śmiercią starszej kobiecie i jej opiekunowi

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    2.06.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KPP Grodzisk Wielkopolski

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Pijany mężczyzna wtargnął na posesję z bronią i groził śmiercią starszej kobiecie oraz jej opiekunowi.

 

 

 

Do groźnego zdarzenia doszło 28 maja (czwartek) na terenie jednej z kamienic przy ul. Kolejowej w Grodzisku Wielkopolskim. Nieznany sprawca wszedł tam na obcą mu posesję i groził bronią starszej kobiecie oraz jej opiekunowi.

Po otrzymaniu zgłoszenia, grodziscy policjanci natychmiast udali się na miejsce. Po obezwładnieniu 57-letniego mężczyzny, okazało się, że podejrzany przedmiot to broń czarno-prochowa. Ponadto mężczyzna był kompletnie pijany. W wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile.

 

CZYTAJ TAKŻE: Hodował marihuanę w szafie, a nasiona trzymał w lodówce. Grozi mu do 10 lat więzienia [KLIKNIJ]

 

 

Mundurowi przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, gdzie znaleźli przedmioty przypominające broń z amunicją. Zabezpieczony sprzęt zostanie poddany specjalistycznym badaniom z zakresu balistyki.

 

- Osoby poszkodowane złożyły w grodziskiej jednostce Policji prawne zawiadomienie, które pozwoliło na postawienie 57-latkowi zarzutów naruszenia miru domowego oraz gróźb karalnych. Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim mając na względzie całość zebranego materiału dowodowego wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt - informuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

 

 

Wobec 57-latka zastosowano trzymiesięczny areszt. Za groźby karalne grozi mężczyźnie do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.