ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Tragiczne wieści. Amelka przegrała walkę z chorobą

› zwielkopolski24› Wielkopolska 4 miesiące temu    19.11.2019
Redakcja
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Wielkopolska. Dziś nad ranem dotarły do nas tragiczne wieści. Zmarła Amelka - 10-latka z Gostynia, od kilku miesięcy walcząca z chorobą. Kilkanaście dni temu opisywaliśmy jej historię, prosząc o pomoc. Bardzo chciała wrócić do domu...

 

 

 

 

Choroba 10-latki z Gostynia zaczęła się pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych 2019 r. silnymi bólami głowy. Padaczka z utratą świadomości oraz zaniki pamięci spowodowały, że w trybie natychmiastowym została przewieziona do Szpitala Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej w Poznaniu.

 

- Stwierdzono padaczkę zanikowo-pamięciową. Dostawała oczopląsu, traciła świadomość i nie wiedziała, kim jest. W późniejszy etapie okazało się, że padaczka była tylko i wyłącznie skutkiem ubocznym czegoś poważniejszego – mówiła mama Amelii.

 

Początkowo stan Amelii nie wskazywał na tak ciężką chorobę, jednak seria badań potwierdziła, że nic nie będzie już jak dawniej. Okazało się, że to zapalenie autoimmunologiczne mózgu i jego obrzęk.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pijany podpalił stodołę. Narobił strat na pół miliona złotych [KLIKNIJ]

 

Po kolejnym rezonansie okazało się, że wszystko w obrębie głowy (mózg i rdzeń kręgowy) jest w stanie zapalnym. Trzeba było wprowadzić Amelkę w stan śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu dziewczynka była w bardzo ciężkim stanie. 

Od ponad pół roku mieszkała z mamą w szpitalu i bardzo chciała wrócić do domu. Wymagało to jednak kosztownego przystosowania mieszkania do warunków pozwalających na rehabilitację i dalsze leczenie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

 

Bardzo wiele osób postanowiło pomóc dziewczynce. Na portalu pomagam.pl udało się zebrać ponad 41 tysięcy złotych. 1 grudnia miał także odbyć się charytatywny bieg, zorganizowany przez leszczyńską siłownię. 

Niestety, spełnił się najgorszy scenariusz. Amelka zmarła dziś nad ranem. 

 

- Nie tak miało być!!! Dziś dotarła do nas najsmutniejsza wiadomość- Amelka przegrała walkę z chorobą. Wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy poprzez wpłatę pieniędzy bardzo dziękujemy. Pokazana przez Was solidarność rozjaśniała światełko w tunelu, które mimo Waszego wsparcia niestety zgasło na zawsze. Pogrążonej w smutku rodzinie przesyłamy wyrazy współczucia - napisała na portalu pomagam.pl Klaudia, organizatorka zbiórki. 

 

 

Rodzinie Amelki składamy szczere kondolencje. Dziękujemy naszym Czytelnikom, że przyłączyli się do zbiórki. 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ teresa
4 miesiące temu ocena: 80%  11
nic tylko wiać z tego szamba
~ kdkdkdk
4 miesiące temu ocena: 43%  10
Jeśli bóg istnieje to kawał z niego sukinsyna skoro zabija niewinne istoty, a zostawia morderców, gwałcicieli i alkoholików.
~ teresa
4 miesiące temu ocena: 70%  9
jesli nie wierzysz, to co ciebie obchodzi co siostra opowiada dzieciom na religii, mam nadzieje, ze twoje dzieci tego nie słuchają, Jeśli masz problemy z Panem Bogiem to idz do teologów i nie oczekuj inteligentnych wyjaśnień w internetowych bełkotach
~ ()
4 miesiące temu ocena: 33%  8
A gdzie jest twój Bóg Teresko jak księciunia pukają dzieciaki? Jesteś śmieszna, skończ pisać te brednie.W gadające węże też wierzysz? A w rodzące dziewice po dmuchnięciu w twarz? Przestań...
~ ...
4 miesiące temu ocena: 100%  7
Leki ! Tu ewidentnie są potrzebne LEKI!
~ Ghv
4 miesiące temu ocena: 100%  6
To jest największy koszmar rodzica jak umiera dziecko. Mam nadzieję że rodzice tej dziewczynki będą w stanie wrócić do życia ,choć wiem że nic nie będzie tak jak wcześniej. Bardzo mi przykro
~ a.....
4 miesiące temu ocena: 92%  5
zgadzam się z ~() też sama zastawiam się czasami gdzie jest Bog jak chorują małe dzieci co mają po 3 latka lub mniej i one mają nowotwor i niestety umierają Jak to wytłumaczyć co one złego zrobily że staly się aniołami ..
oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ ()
4 miesiące temu ocena: 48%  4
Jestem osobą nie wierzącą, nie żyję według Waszych nakazów, zakazów. Jest mi z tym dobrze i niech tak zostanie. Ale właśnie wytłumaczcie mi, gdzie w takich sytuacjach jest Wasz Bóg?Jak słyszę, że dzieciom na lekcji religii tłumaczy się, że dzieci umierają, bo w poprzednim życiu zrobiły coś złego i teraz cierpią, to mnie krew zalewa. SPOCZYWAJ W POKOJU ANIOŁKU... Proszę redakcję nie kasować tego komentarza.
~ ()
4 miesiące temu ocena: 42%  3
Teresko, takie rzeczy opowiada siostra zakonna w SP3 i że dzieci zostały ulepione z gliny. Nie wypowiadaj się, jeśli nie znasz prawdy.
~ Michu
4 miesiące temu ocena: 35%  2
To chyba lewaku pomyliłeś religię
oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ teresa
4 miesiące temu ocena: 61%  1
Kobieto zastanów sie co piszesz, nikt nigdy na religii dzieciom nie opowiada takich głupot, że w poprzednim życiu robiły coś złego. Jeśli sama w nic nie wierzysz twoja sprawa, ale nie oskarżaj innych o taką nieuczciwość
oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji